středa 14. prosince 2011

Lavender Body Butter

Kosmetické šílenství mě zachvátilo plnou silou. Kuchyň se proměnila v chemickou laboratoř a významné kosmetické formy se už třesou z konkurence. Náhoda taky chtěla aby v době mého kosmetického šílenství otevřeli pár metrů od bytu obchod se super surovinami. No není to znamení? Pro tentokrát jsem si nakoupila pořádnou zásobu surovin a pustila se do výroby levandulového tělového másla. Och jak jednoduché. Varování: Výroba přírodní kosmetiky omezuje Vaše výkony ve zkouškovém období.
I have a handmade cosmetics fever. The symptoms are: I changed the kitchen into the chemical laboratory and the cosmetics producers are afraid of competition. And moreover the new cosmetics material store was opened near to my house. Is it all coincidence? For this time I decided to make lavender body butter. Warning: Home production of natural cosmetics can endanger your exam period!

Budete potřebovat:
37% bambuckého másla (2 díly)
19%  kakaového másla (1 díl)
19% mandlového oleje (1 díl)
5%  včelího vosku (0,4 dílu)
3-4 kapky přírodní levandulové esence
Dále: keramická miska, lžíce, šlehací metla, utěrka či chňapka, krabičky na tělové máslo
Díly si upravte podle potřeby. Já jsem použila 6 lžic bambuckého másla, 3 lžíce kakaového másla, 3 lžíce lev. oleje a  1 necelou lžíci včelího vosku. Toto množství stačilo na 3 malé dózy (25 ml) Všechny suroviny dáme do misky vhodné do mikrovlnné trouby a na chvíli zahřejeme. Max. 20 sekun, kontrolujeme stupeň tání, suroviny se musí rozpustit (můžeme míchat např. lžičkou). Pracujeme opatrně, hrozí popálení. Když jsou suroviny rozpuštěné, přidáme esenciální olej. Vezmeme šlehací metličku a hmotu chvíli šleháme. Vložíme i s miskou do mrazničky (nebo do ledu) a po 2-3 minutách vyjmeme s opět šleháme. Tak opakujeme až do úplného ztuhnutí a prošlehání na bílou hmotu. Pak už jen plníme do dóziček. Tělové máslo je tuhé ale při styku s pokožkou se rychle rozpouští.

You ll need:

37% shea butter (2 parts)
19%  cocoa butter (1 part)
19% almond oil (1 part)
5%  bee wax (0,4 part)
3-4 drops of lavender essence
You will see the recipe below on video ( it starts in 1:30 min). I adjusted recipe by adding a bit of bee wax and essence. Čerpala jsem z tohoto receptu, jen jsem si jej trochu upravila včelím voskem:

Žádné komentáře:

Okomentovat